Fosforik Asit

Fosforik Asit formul

Pozitif Kimya Ltd Şti 2002 yılındadan beri Fosforik Asit satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Firmamız genellikle ortofosforik asit diye de tabir edilen Fosforik Asit satışı konusunda rekabetçi fiyatlarıyla müşterilerine hammadde temini konusunda yardımcı olmaktadır. Fosforik Asit renksiz, kristal yapılı katı bir kimyasal maddedir. Fosforik asit; hidrojen, fosfor ve oksijen atomlarından oluşmaktadır. Sulu çözeltisi şıra kıvamında ve şurubu andırır. H3PO4 kimyasal formülü ile formülize edilir.Fosforik asitin tuzlarına ise fosfat denir. İki çeşidi bulunur. Bunlar gıda tipli (food grade) Fosforik Asit ve endüstriyel tipli Fosforik Asit . Fosforik Asitin yoğunluğu 1.685 g/cm3 (20 °C ).


Fosforik Asit kullanım alanının genişliği ile birçok sektöre hitap etmektedir.
Fosforik asit, en çok fosfatlı gübrelerin imalatında ve böcek ilaç endüstrisi başta olmak üzere tarım sektöründe, metal yüzeylerin temizlenmesi ve polisaj banyolarında kullanılmak üzere metal sanayinde ve asitliği düzenleyici olarak da gıda sektöründe kullanılır.

 

Pozitif Kimya San. Ve Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında kurulmuş ve o tarihten itibaren de kimya sektöründe kullanılan genel kimyasal hammaddelerin satış ve pazarlamasını yapmaktadır. Firmamızın amacı müşterilerine uygun fiyata kaliteli ürün tedarik etmektir.

 

Fosforik Asit haricinde satışını yaptığımız diğer kimyasal malzemelerin listesi aşağıda verilmiştir. Listede olmayan ürünler için lütfen bizimle temasa geçiniz.

 

kimyasal malzeme listesi

(İng). phosphoric acid (Alm). Phosphorsäure. (Fr). l'acide phosphorique.

 

 


 

flag_tr  flag_en 

Pozitif Kimya

Sipariş Hattı

0216 394 06 16

0507 538 48 48